PKO Ekstraklasa wraca w ten weekend na boisko

PKO Ekstraklasa wraca w ten weekend na boisko

Po przerwie związanej z epidemią spowodowaną #koronawirus piłkarze PKO Ekstraklasa oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny – czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców – już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne – wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym. ⚽️⚽️⚽️

Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzimy specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

„Sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

➡️ Pomoc państwa dla klubów sportowych

Szef rządu podkreślił, że w trudnym czasie związanym z COVID-19 państwo polskie nie zostawiło klubów sportowych samymi sobie. „Wiele z klubów skorzystało z pomocy Tarczy Finansowej. Otrzymały one ponad 25 mln zł” – powiedział Mateusz Morawiecki. Co ważne, przy klubach sportowych pozostali także sponsorzy – spółki Skarbu Państwa.

➡️ Odmrażanie trybun

Jak będzie wyglądało odmrażanie trybun piłkarskich w praktyce?

✔️ Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach piłkarskich.
✔️ Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania się.
✔️ Stosowane będą odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów oraz dochodzenia kibiców do stadionu.