6 % PKB na służbę zdrowia – #DUDA2020

6 % PKB na służbę zdrowia – #DUDA2020

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wyścigu obietnic wyborczych poszczególnych kandydatów na Prezydenta RP. Wiele Ci kandydaci mówią, bo mówić jest łatwo. Lecz łatwo można wielu z nich zweryfikować poprzez przyjrzenie się ich dotychczasowej pracy na rzecz Polski. Ile z ich obietnic zostało spełnionych? Czy posiadają źródła finansowania swoich projektów? Andrzej Duda obiecuje Polakom wzrost 6 % PKB na służbę zdrowia w 2024 r. i już podpisał w tym celu ustawę. Chce jednak, aby te nakłady zwiększyły się jeszcze szybciej. Nasz prezydent swoich obietnic dotrzymał i może się skutecznie pochwalić tym na wiecach wyborczych.

Andrzej Duda odkąd został Prezydentem doprowadził do wzrostu wydatków na służbę zdrowia z 77 mld w 2015 r. do 104 mld w 2019. Plan Andrzeja Dudy na kolejną kadencję to powołanie Funduszu Medycznego, którego celem jest finansowanie do tej pory niedostępnych lub trudno dostępnych świadczeń oraz leczenie chorób onkologicznych. Na dniach projekt ustawy o utworzeniu tegoż Funduszy zostanie złożony przez naszego prezydenta. 

Obecnie realizowane są programy, które przeniosą naszą służbę zdrowia na jeszcze wyższy poziom. Wynagrodzenia lekarzy, rezydentów, ratowników, pielęgniarek i położnych zwiększyły się, a w Akademiach Medycznych uczy się więcej przyszłych specjalistów. Rodzice nie płacą już za przebywanie z dzieckiem w szpitalu. Wzrastają nakłady na Szpitalne Oddziały Ratunkowe, a system ich funkcjonowania jest w trakcie przebudowy. 

Działania Andrzeja Dudy w sektorze zdrowia to także przyjęcie w tym roku wieloletniego programu Narodowej Strategii Onkologicznej, czyli kompleksowego programu walki z rakiem. Jego celem jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zwiększenie wykrywalności nowotworów we wczesnych stadiach. NSO skupia się na 5 obszarach: inwestycja w kadry medyczne, inwestycja w edukację dotycząca stylu życia, inwestycja w pacjenta, inwestycja w naukę i innowacje, inwestycja w system opieki onkologicznej.

Szanowni Państwo, jestem ogromnie wdzięczna za Państwa zaangażowanie na rzecz wsparcia Andrzeja Dudy w dotychczasowej kampanii. Andrzej Duda to kandydat, którego główną cechą jest dotrzymanie składanych obietnic wyborczych. To nie są tylko obietnice wyborcze, ale realne działania, które odczuwają Polacy. Wspierajmy wspólnie Andrzeja Dudę w dążeniach do dalszej poprawy funkcjonowania służby zdrowia. Jest to jeden z priorytetów naszego Prezydenta. Zdrowie Polek i Polaków jest najważniejsze. Nie kto inny, a nasz Prezydent będzie nadal skutecznie działać w celu jego poprawy. #DUDA2020