Obowiązkiem Prezydenta jest stanąć w obronie prawdy historycznej i godności Polaków

Obowiązkiem Prezydenta jest stanąć w obronie prawdy historycznej i godności Polaków

Szanowni Państwo,

Prezydent Andrzej Duda w swoim programie poświęca wiele uwagi rodzinie i programom społecznym ją wspierającym. Jednak nie chce wyłącznie poprzestawać na budowaniu Polski od wewnątrz. Wie, że silne państwo, to takie, które jest w stanie bronić swoich interesów na zewnątrz i nie bać się mówić prawdy o naszej przeszłości. Andrzej Duda nie zgadza się na zakłamywanie prawdy historycznej i godzenie w godność naszego narodu. Szkalowanie Polski w przestrzeni światowej, pomawianie Polaków oraz naszego narodu to niestety zjawiska, które współistnieją w dzisiejszym świecie. Dlatego musimy postawić na Prezydenta, który jest w stanie natychmiast zareagować na tego typu oszczerstwa i w każdej chwili bronić prawdy o naszym narodzie!

Andrzej Duda wielokrotnie udowadniał, że obrona wizerunku Polski za granicą to jego priorytet. Nie boi się bronić prawdy, która nie dla wszystkich jest wygodna. „Przymykanie oczu to prosty sposób na rozzuchwalenie agresywnych osobowości, przyzwolenie na kolejne ataki” – wskazał Prezydent w trakcie przemówienia w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dziś fałszywie przypisuje się Polsce udział w kolaboracji z nazistowskimi Niemcami albo pomija fakt naszej ofiarnej postawy i męczeńskich cierpień narodu np. w czasie ludobójstwa wołyńskiego. Na to nie ma zgody. Walka o prawdę historyczną to także natychmiastowe reakcje na wszelkie hasła „polskich obozów śmierci”, czy przypisywania Polakom „wyssania antysemityzmu z mlekiem matki”. Dziś wielu z nas nie może zrozumieć, dlaczego po tylu latach okupacji i cierpień naszego narodu są jeszcze ludzie, którzy mają czelność uwłaczać godności naszego narodu poprzez perfidne kłamstwa? Andrzej Duda stanowczo sprzeciwia się tym słowom i mówi: „Musimy się domagać przestrzegania elementarnej prawdy”; „Za dużo szkalowania Polski jest w przestrzeni światowej. Za dużo jej było w ostatnim czasie”. I dodaje: „Prawem Żydów jest walka z antysemityzmem, naszym prawem jest zaś walka z tymi straszliwymi pomówieniami”.

Szanowni Państwo, czas wielkiej decyzji nadchodzi. W dniu 28 czerwca zgromadzimy się przy urnach wyborczych i zdecydujemy jaka będzie Polska oraz czyja ona będzie? Czy chcemy się godzić na okłamywanie prawdy historycznej i zmuszanie Polaków do wiecznego „na kolana”? Czy też jesteśmy narodem dumnym i broniącym swojej godności i interesów w imię prawdy historycznej? Jeśli tak, wybierzmy naszego Prezydenta, wybierzmy Andrzeja Dudę, dla którego nigdy te wartości nie były obojętne i który zawsze miał odwagę powiedzieć nawet największym mocarstwom „nie”. #DUDA2020