„Dotacje dla rolnictwa” – zapraszam na szkolenia!

„Dotacje dla rolnictwa” – zapraszam na szkolenia!

Szanowni Państwo,

Z radością pragnę poinformować, że w dniu wczorajszym rozpoczął się cykl szkoleń online pt. „Dotacje dla rolnictwa” organizowanych przez Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, w ramach którego jestem przewodniczącą. Wydarzenie organizujemy wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest to szkolenie w formie internetowych webinariów o zasięgu krajowym, składającego się z czterech szkoleń regionalnych.

Spotkania transmitowane są na żywo z centrali ARiMR. Celem webinariów było przekazanie rolnikom wiedzy dotyczącej oferowanych przez ARiMR programów pomocowych takich jak Modernizacja gospodarstw rolnych – nawadnianie w gospodarstwie, Restrukturyzacja małych gospodarstw, Premie dla młodych rolników, Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej oraz Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej. W trakcie szkolenia istnieje możliwość zadawania pytań naszym ekspertom lub przesłania ich uprzednio drogą mailową na adres: webinar@arimr.gov.pl.

Cieszę się, że możemy pomóc rolnikom w czasie, kiedy rolnictwo boryka się z licznymi problemami takimi jak susza, ulewne deszcze, czy też zbyt mała ilość zbiorników retencyjnych. Wdzięczność naszego narodu, że w czasie kryzysu spowodowanego pandemią nie zabrakło dla nikogo polskiej żywności, jest nieoceniona. Wszystko to sprawiło, że powstała inicjatywa mająca wzbogacić wiedzę rolników w zakresie programów pomocowych oferowanych przez ARiMR. W tym miejscu  chciałabym podziękować innym zaangażowanym posłom, samorządom, które umożliwiły przeprowadzenie spotkań stacjonarnych oraz kierownictwu ARiMR – panu Tomaszowi Nowakowskiemu oraz regionalnym oddziałom ARiMR.

W czwartek kolejne spotkanie – adresowane do rolników z województw: mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie. Aby wziąć w nim udział, należy skorzystać z aplikacji Zoom – link do zapisu https://zoom.us/meeting/register/tJ0ocemrqTgoG92tqKuzuFPpwRIJIrGD6851

Projekt webinariów został objęty patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Agnieszka Soin
Poseł na Sejm RP