Od poniedziałku zdalne nauczanie klas 4-8. To czas rozsądku i odpowiedzialności!

Od poniedziałku zdalne nauczanie klas 4-8. To czas rozsądku i odpowiedzialności!

Szanowni Państwo,

Od jutra wchodzą w życie po raz kolejny rewolucyjne przepisy. Uczniowie klas 4 – 8 przechodzą ponownie na nauczanie zdalne. Nie była to łatwa decyzja dla naszego rządu, lecz w obliczu wzrastającej fali zachorowań – konieczna. 

Decyzja została wprowadzona na dwa tygodnie, lecz musimy się liczyć z jej wydłużeniem. Stan ten będzie trwał tak długo, jak będzie to potrzebne ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci, uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty oraz ich rodzin do osiągnięcia wyhamowania gwałtownego przyrostu zakażeń. MEN podkreślił jednak, że zdalne nauczanie będzie trwało najkrócej jak to możliwe, do osiągnięcia wskazanych efektów.

Szanowni Państwo, zdaję sobie sprawę, że decyzja o ponownym rozpoczęciu nauki zdalnej nie jest prosta zarówno dla uczniów, dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Musimy jednak ją przyjąć dla naszego dobra wspólnego. To jest właśnie czas odpowiedzialnych decyzji, z którymi musimy się zmierzyć. Jeśli podejmiemy wspólnie ten wysiłek, wówczas wierzę, że szybciej uda nam się przezwyciężyć tą trudną sytuację epidemiczną. Razem z Ministrem Edukacji Narodowej apeluję bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do restrykcji, nie narażajmy i nie zarażajmy siebie i innych!

Agnieszka Soin
Poseł na Sejm RP