Rządowe środki na wsparcie firm. W styczniu rusza Tarcza PFR 2.0 !

Rządowe środki na wsparcie firm. W styczniu rusza Tarcza PFR 2.0 !

Szanowni Państwo,

Po dostarczonych dawkach szczepionek przeciwko koronawirusowi, kolejne świetne informację płyną do Polski. Komisja Europejska wyraziła zgodę na dystrybucję środków finansowych z Tarczy Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0, czyli 35 mld zł pomocy dla przedsiębiorców. To kolejne gigantyczne wsparcie dla branż poszkodowanych przez restrykcje wynikające ze wzrostu zachorowań na COVID-19.

Tarcza Finansowa 2.0. to pomoc dla firm z 38 branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić swoją działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną pandemią koronawirusa. Tak samo, jak przy Tarczy 1.0. pomoc ma zostać udzielona szybko, prosto i bezpiecznie. W Tarczy 2.0. przewidziano również rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw ze wszystkich branż, którzy wymagają wsparcia. W ramach Tarczy mikrofirmy mogą liczyć na 18 tys. lub 36 tys. subwencji na zatrudnionego – kwota subwencji zależna będzie od wysokości spadku obrotów. Istnieje również możliwość umorzenia do 100 proc. subwencji w zależności od utrzymania zatrudnienia w 2021 r. Wnioski będzie można składać w 18 bankach za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Subwencje zostaną wypłacone od 15 stycznia do 28 lutego 2021 r. Tarcza ma przede wszystkim zapobiec znacznemu spadkowi przychodów i utracie płynności finansowej, co wiąże się również z utrzymaniem miejsc pracy i ochroną przed bankructwem.

Oprócz Tarczy 2.0. rząd przygotował również tzw. Tarczę Branżową.. Już niemal 19 tys. przedsiębiorców złożyło wnioski ws. dotacji oferowanych przez ten instrument finansowy. 

Szanowni Państwo, coraz więcej możliwości pomocowych oferowanych polskim przedsiębiorcom dzięki rządowemu wsparciu toruje drogę do skutecznego wyjścia z kryzysu gospodarczego, z którym się zmagamy od roku. Prognozy Komisji Europejskiej pokazują, że Polska ma szansę lepiej odbudować gospodarkę niż większość państw członkowskich UE. Odnotowujemy drugie najniższe bezrobocie w całej Unii. Tarcza finansowa umożliwiała wielu firmom utrzymanie miejsc pracy, kontynuację działalności oraz zapewnienie bezpieczeństwa finansowego na czas kryzysu. Zachęcam gorąco do korzystania z rządowych środków finansowych. Ochrona polskich firm to priorytet rozwoju gospodarczego naszego kraju!