5000 zł dodatku dla personelu niemedycznego – dla salowych, noszowych, kierowców karetek

5000 zł dodatku dla personelu niemedycznego – dla salowych, noszowych, kierowców karetek

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił informację o przyznaniu 5000 zł jednorazowego dodatku dla personelu niemedycznego, czyli dla pań salowych, noszowym, kierowcom karetek, pracownikom transportu medycznego. To podziękowanie za wielki wysiłek i zaangażowanie w walce z COVID-19.

Dodatek jest efektem ustaleń wtorkowego spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami związków zawodowych. Według zapowiedzi ministra zdrowia dodatek zostanie wypłacony już w czerwcu.

– Postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek, jednorazową wypłatę pięciu tysięcy złotych. Niech to będzie pewne dodatkowe wsparcie i taki ukłon w stronę tej bardzo ważnej części personelu niemedycznego – przekazał na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Dodatek zostanie przyznany dla każdego z personelu niemedycznego szpitali walczących z COVID-19 oraz ratownictwa medycznego (SOR, izba przyjęć, karetki transportowe). Pandemia i walka o życie i zdrowie Polaków angażuje całe rzesze ludzi, którzy każdego dnia są na pierwszej linii frontu pomocy najbardziej poszkodowanym przez wirusa. Lekarze, pielęgniarki, ale także właśnie osoby z personelu niemedycznego z całym zaangażowaniem idą z pomocą każdemu, kto znajduje się w potrzebie pomocy medycznej.

W ten sposób chcemy powiedzieć Wam wszystkim, salowym, kierowcom karetek, noszowym, pracownikom transportu medycznego – dziękuję. Przyczyniliście się w wymierny sposób do pomocy w tej obecnie najtrudniejszej dla losów naszego państwa walce.

Poseł na Sejm RP
Agnieszka Soin