Chcemy budować krajową i europejską potęgę gospodarczą

Chcemy budować krajową i europejską potęgę gospodarczą

Szanowni Państwo,

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Widzimy to również w sferze obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią COVID-19. Od 8 maja otwarte zostały hotele, od 28 maja otwarte zostają ogródki restauracyjne oraz umożliwiona zostanie organizacja imprez okolicznościowych wewnątrz z limitem 50 osób (nie licząc zaszczepionych). Wiosna to również czas wielkich planów i mobilizacji do podejmowania odważnych decyzji. W tym to właśnie czasie premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji Impact CEE podkreślił, że zasadniczym celem polskiego rządu po pandemii jest budowanie krajowej i europejskiej potęgi gospodarczej.

Już niedługo ogłoszony zostanie Nowy Ład, który będzie stanowić wielki program inwestycji w zdrowie, demografię, rozwój infrastruktury i rozwój potencjału gospodarczego naszego kraju. W centrum tych inwestycji znajdą się przede wszystkim człowiek, rodzina i rozwój społeczny. Projekt ten będzie miał szansę powodzenia m.in. dzięki środkom z Funduszu Odbudowy oraz krajowych zasobów.

Premier przypomniał również, że dzięki olbrzymim środkom z tarcz antykryzysowych uzyskanych z Polskiego Funduszu Rozwoju oraz BGK, a także współpracy i solidarności Polaków udało się ochronić ponad 5 mln miejsc pracy. Doprowadziło to jednocześnie do wzrostu produkcji przemysłowej i eksportu. „To pokazuje nasz wielki potencjał i odporność” – wskazał premier. Potwierdzają to również prognozy Komisji Europejskiej, które już teraz zapowiadają najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej właśnie w Polsce.

Szanowni Państwo, nie śmiejmy wątpić, że jako naród polski nie jesteśmy w stanie osiągnąć wielkiego sukcesu gospodarczego. To się właśnie dzieje. Polska staje się coraz ważniejszym graczem na arenie europejskiej oraz stale rosnącym miejscem potencjalnych inwestycji. To nie tylko zasługa umiejętnej polityki naszego rządu, ale również nas Polaków, którzy znamy swoją wartość i chcemy zostawić w tym kraju jak najwięcej naszego wkładu i pracy.

Agnieszka Soin
Poseł na Sejm RP