Mamy to! Jarosław Kaczyński prezesem, Mateusz Morawiecki wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości!

Mamy to! Jarosław Kaczyński prezesem, Mateusz Morawiecki wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości!

Szanowni Państwo,

Ubiegły weekend obfitował w liczne wydarzenia polityczne zarówno po stronie Zjednoczonej Prawicy, jak i opozycji. Nie mniej dla nas, polityków, którym są bliskie konserwatywne wartości najistotniejsze były wybory w partii Prawa i Sprawiedliwości. Niemal jednogłośnie po raz kolejny na prezesa został wybrany Jarosław Kaczyński. Miałam ogromną przyjemność pełnić funkcję delegata na Krajowym Zjeździe Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję wiceprezesa nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Tak długie piastowanie tej funkcji świadczy o jednym. O zaufaniu, jakim obdarzają członkowie Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz o geniuszu jego zdolności do kierowania i zarządzania państwem. Tym razem będzie to jednak ostatnia kadencja wicepremiera. Za wyborem opowiedziało się 1245 delegatów, 18 było przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości

– mówił Jarosław Kaczyński po wyborze na kolejną kadencję prezesa PiS.

Z kolei na posiedzeniu Rady Politycznej PiS Mateusz Morawiecki został wybrany na stanowisko wiceprezesa partii. Premier zastąpi na tym stanowisku Adama Lipińskiego. Pozostali członkowie wybrani na stanowisko wiceprezesów to b. premier, europosłanka Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz.

Szanowni Państwo, z radością przyjmuję informacje o kontynuacji polityki Prawa i Sprawiedliwości w niemal niezmienionym składzie jego kierownictwa. Z pewnością ogromnym wkładem merytorycznym i politycznym dla naszej partii jest udział w jej strukturach pana premiera Mateusza Morawieckiego. Dziękujemy za obdarzone zaufanie i nadal obiecujemy ciężką pracę dla Polski.