Prawie 9 mln Polaków przestanie płacić podatek PIT. Historyczna obniżka podatków i potężny impuls dla klasy średniej

Prawie 9 mln Polaków przestanie płacić podatek PIT. Historyczna obniżka podatków i potężny impuls dla klasy średniej

Rząd Mateusza Morawieckiego przyjął właśnie kluczowe zmiany w ramach Polskiego Ładu. Oznaczają one historyczną obniżkę podatków i potężny impuls dla budowy silnej klasy średniej. Na tej zmianie zyskają miliony Polaków – 90 proc. Obywateli zyska na niej lub będzie ona dla nich neutralna. Najnowsze zmiany podatkowe według wyliczeń rządu oznaczają aż 16,5 mld zł w kieszeniach Polaków.

Nic dziwnego, że wzbudza to agresywne reakcje środowisk politycznych III RP. To one odpowiadają za wiele skandalicznych decyzji ekonomicznych i politycznych, które były przyczyną biedy milionów ludzi, pomiatania pracownikami, pogardy dla słabszych i bogacenia się nielicznych.

Kończymy z takim myśleniem raz na zawsze:

  • podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. złotych
  • Podnosimy drugi próg podatkowy do 120 tysięcy złotych
  • Prawie 9 mln Polaków przestanie płacić podatek PIT
  • 16,5 miliarda złotych zostanie w kieszeniach Polaków

Bardzo poważnie wzmocnimy wciąż niedofinansowany sektor opieki zdrowotnej

 Te zmiany podatkowo-składkowe, polegające przede wszystkim na zwiększeniu progresji podatkowej zmierzają w kierunku przywrócenia fundamentalnej sprawiedliwości, jeżeli chodzi o rozkład obciążeń podatkowych pomiędzy różne grupy społeczne. Ten krok zbliży Polskę do standardów w najbardziej rozwiniętych krajach. Obecnie Polska jest wśród wszystkich gospodarek OECD krajem o najniższej progresji podatkowej, czyli krajem gdzie osoby relatywnie zamożne czy najbardziej zamożne mają relatywnie małe obciążenia podatkowe. To z pewnością będzie czynnik sprzyjający utrzymaniu wzrostu konsumpcji, wzrostu PKB ogółem w roku 2022 i kolejnych latach.

Szanowni Państwo, Polski Ład nie jest jednym z wielu programów społecznych – to zmiana systemowa, motor rozwoju gospodarczego i społecznego Polski na wiele lat. Od kilku miesięcy prowadzone są konsultacje społeczne w całej Polsce, omawiamy i zmieniamy Polski Ład z Polkami i Polakami. Robimy to, bo zależy nam na tym, żeby to właśnie Państwu służyły te zmiany. Głęboko wierzę, że wspólnie zmienimy nasz kraj na lepsze, a najnowsze regulacje podatkowe są wspaniałą kontynuacją drogi zapoczątkowanej przez Dobrą Zmianę.