W chwilach próby chronią Polaków i bronią polskiej granicy #MuremZaPolskimMundurem

W chwilach próby chronią Polaków i bronią polskiej granicy #MuremZaPolskimMundurem

Szanowni Państwo,

Stajemy obecnie u progu najpoważniejszego kryzysu migracyjnego jaki dotknął Polskę w XXI wieku. Obecnie w pobliżu przejścia granicznego koło Kuźnicy rozbity został obóz kilkunastu tysięcy osób z Bliskiego Wschodu, głównie mężczyzn. Wśród nich znajdują się również kobiety i dzieci. Polski konwój z pomocą humanitarną za kolejnym konwojem są odsyłane z powrotem do Polski. Obecnie granicy z Białorusią strzeże kilkanaście tysięcy żołnierzy, a sytuacja z minuty na minutę staje się coraz bardziej napięta.

O wschodzie słońca premier Mateusz Morawiecki odwiedził żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących wschodniej granicy Polski. Nie ma słów, aby wystarczająco podziękować im za tę trudną służbę. Każdemu z funkcjonariuszy jesteśmy winni szacunek i wdzięczność, o czym niestety zapominają politycy opozycji z niektórymi celebrytami na czele. Nasze konsekwentne stanowisko sprzeciwu wobec szantażu Aleksandra Łukaszenki na granicy z Białorusią dostało również zdecydowane poparcie ze strony przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz krajów Europy – Czech, Litwy, Łotwy, Grecji, Estonii, Ukrainy, Francji oraz spoza Europy –Stanów Zjednoczonych.

Według informacji podanych przez rzecznika ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna Moskwa stanowi jeden z hubów transportowych, który jest wykorzystywany do tego, żeby zasilać szlak migracyjny. W transport ludzi na Białoruś zaangażowane są także lotniska z Dubaju, Damaszku czy Bejrutu.

Wobec tak dramatycznej sytuacji, z jaką zmagają się nasze służby powinniśmy solidarnie i ponad podziałami wyrazić nasze wsparcie dla żołnierzy i funkcjonariuszy broniących naszej granicy. Na co dzień możemy się różnić w wielu kwestiach społecznych, jednak są sytuacje, gdzie jako naród powinniśmy bronić naszej matki, którą jest Ojczyzna Polska. Żołnierze i funkcjonariusze na granicy – Jestem z Wami i mówię dziś Dziękuję!

#MuremZaPolskimMundurem