Koniec z dezinformacją ws. sytuacji na granicy! Rusza kanał TVP WORLD!

Koniec z dezinformacją ws. sytuacji na granicy! Rusza kanał TVP WORLD!

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością przyjęłam w dniu dzisiejszym informację o uruchomieniu anglojęzycznego kanału telewizyjnego emitowanego przez polskiego nadawcę – TVP World. Przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu kanał będzie relacjonować widzom na całym świecie sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Inspirowany przez reżim Łukaszenki szturm na polską granicę to nie tylko hybrydowy atak, ale też wojna informacyjna. W światowych mediach, zwłaszcza wschodnich widzimy niekiedy starannie wyreżyserowane propagandowe spektakle, na których pojawiają się głównie kobiety i dzieci. Ostatnimi czasy materiały te ukazują się jednak również w zachodnich mediach. Wobec tego propagandowego ataku nie możemy być bierni, dlatego Telewizja Polska przyspieszyła planowany na przyszły rok start anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP World, który rozpoczął nadawanie w dniu dzisiejszym od 8 rano specjalnym programem „Boarder crisis”. Program przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu będzie relacjonował wydarzenia, które odbywają się na polsko-białoruskiej granicy. Nie zabraknie jednak także publicystyki, czy rozmów z ekspertami. Programy przygotowują native speakerzy i dziennikarze, którzy przez wiele lat pracowali za granicą. Prowadzącym TVP World został Donald Arleth.

Kanał będzie dostępny za pośrednictwem strony internetowej tvpworld.com, telewizji satelitarnej (kilka miesięcy temu informowaliśmy, że TVP chce emisji za pośrednictwem satelity Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej i platformy Dish Network w USA) i anteny TVP Info (pomiędzy 1 w nocy i 5 rano czasu polskiego). Ta ostatnia oferta jest skierowana przede wszystkim do widzów z innych stref czasowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Szanowni Państwo, nasz region na skutek kryzysu na granicy jest i będzie niezwykle interesujący dla światowej opinii publicznej w nadchodzących miesiącach i latach, stąd oczy świata będą na nas zwrócone. Teraz będziemy mieli możliwość opowiedzenia tego, co się dzieje u nas na nasz własny sposób. Tego wymaga od nas polska racja stanu.