Widząc żołnierza, podziękujemy lub uśmiechnijmy się w geście wdzięczności za ich służbę

Widząc żołnierza, podziękujemy lub uśmiechnijmy się w geście wdzięczności za ich służbę

Szanowni Państwo,

Premier Mateusz Morawiecki w dniu wczorajszym wystosował przejmujący apel do przywódców państw Zachodnich, w którym uzmysłowił co dzieje się aktualnie na granicy z Białorusią. Wezwał wszystkich rządzących krajami do solidarności z Polską i wsparcia w tych trudnych nie tylko dla naszego kraju, ale również dla całej Europy chwilach. „Dzisiaj celem jest Polska, ale jutro będą to Niemcy, Belgia, Francja lub Hiszpania” – tłumaczył szef rządu.

„Zwracam się do was, ponieważ Europa, nasz wspólny dom, jest zagrożona. Na granicy polsko-białoruskiej trwa wojna hybrydowa, którą Aleksander Łukaszenko, przy wsparciu Władimira Putina, wypowiedział całej Unii Europejskiej” – wskazał premier Mateusz Morawiecki. Wszechobecna dezinformacja, zakłamany przekaz medialny, granie na emocjach widzów – świat nie ma obecnie pojęcia z czym musi się mierzyć polskie wojsko na wschodniej granicy. W mediach sprzyjających opozycji i przeważającej części zachodnich widzimy jedynie dramat płaczących matek z dziećmi, lecz nikt nie ukazuje ciemnej strony konfliktu – agresywnych migrantów, którzy stali się ofiarami przemytników i reżimu Łukaszenki, cynicznie wykorzystywanych jako broń do ataku na Polskę. Do tragizmu obecnej sytuacji na Wschodzie dochodzi również informacja o koncentracji wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą. Chcę zapewnić, że Polska nie ulegnie szantażowi. Zrobimy wszystko, by zatrzymać zło, które zagraża Europie. Od wieków Polska strzegła naszego wspólnego domu, gdy trzeba było stawić czoła najeźdźcom, a następnie dyktaturze, zawsze staliśmy w pierwszym szeregu.

Aby jednak kryzys przezwyciężyć, potrzeba nam dziś jedności w naszym kraju. Zbyt wiele Polska poniosła konsekwencji w wyniku braku stawiania przez wszystkich posłów na pierwszym miejscu dobra Ojczyzny i jej rodaków. Tej zgodności niestety brakuje wśród opozycyjnych polityków, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie konsekwencji ulegnięcia presji reżimu białoruskiego. Jako Prawo i Sprawiedliwość stawiamy życie Polek i Polaków na pierwszym miejscu. Dziękujemy żołnierzom i funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej i wszelkich służb zaangażowanych w obronę granicy za ich wierną i nieskalaną postawę w tym zadaniu. I pamiętajmy, widząc żołnierza, podziękujmy lub chociaż uśmiechnijmy się w geście wdzięczności za ich służbę.