Ukraina broni dziś niepodległości całej Europy! #StandWithUkraine

Ukraina broni dziś niepodległości całej Europy! #StandWithUkraine

Szanowni Państwo,

Z ogromnym niepokojem przyjmujemy kolejne informacje o zbrojnej napaści Rosji na niepodległą Ukrainę. Napaści, która nie została w żaden sposób sprowokowana ani uzasadniona i stanowi zbrojny akt terroru na niewinnych ludziach, cywilach, w tym kobietach i dzieciach wśród których są ofiary śmiertelne. Przez długie lata Zachód był uśpiony na apele naszego rządu ws. niebezpieczeństwa militarnego ze strony naszego wschodniego sąsiada. Teraz te obawy się ziściły, a my wraz z naszymi partnerami z Zachodu staramy się wypracować jak najdotkliwsze sankcje gospodarcze, które odetną „tlen” w postaci zbrojenia dla rosyjskiej armii i z pełnym sercem pomogą wszystkim mieszkańcom Ukrainy, którzy przybędą do Polski.

To co teraz najważniejsze, to zachować spokój. Premier Morawiecki zapewnił w dniu wczorajszym, że sytuacja gospodarcza i finansowa Polski jest dobra. Polska jest bezpieczna. Stacjonują u nas wojska amerykańskie, a siły Wojsk Obrony Terytorialnej zostały podniesione w stan pełnej gotowości. Nie dajmy się złamać dezinformacyjnym wiadomościom o brakach w dostawie paliwa, czy żywności. To właśnie w tej dezinformacji Rosja jest mistrzowskim graczem, który chce, abyśmy właśnie tak reagowali na wojnę.

Módlmy się o pokój na Ukrainie. W wielu miastach w Polsce odbywają się dziś i jutro nabożeństwa ze specjalnymi intencjami o powstrzymanie wojny i zbrojnej napaści Rosji. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy potrzebują pomocy. Ukraina to również nasz sąsiad i mimo iż zaszłości historyczne naszych narodów były trudne, obecna sytuacja to nie czas na zerkanie wstecz, lecz doraźną pomoc tu i teraz. Udzielmy schronienia, napojmy, odziejmy. Tak wiele, a tak niewiele. Zachęcam do włączenia się w pomoc każdego, komu nie jest obojętny pokój w Europie i na świecie. #StandWithUkraine #NiechŻyjeWolnaUkraina