Dopłaty do nawozów na wyciągnięcie ręki. Aż 500 zł dopłaty do ha z ARMiR!

Dopłaty do nawozów na wyciągnięcie ręki. Aż 500 zł dopłaty do ha z ARMiR!

Szanowni Państwo, Drodzy Rolnicy,

Od dnia wczorajszego ruszył nabór wniosków o dopłaty do zakupu nawozów zakupionych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja roku bieżącego. Dopłaty wyniosą odpowiednio 250 zł do 1 ha powierzchni łąk i pastwisk oraz 500 zł do 1 ha powierzchni upraw rolnych. Dokumenty przyjmują powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dopłaty do nawozów do niezwykle szeroko zakrojona akcja, w której spodziewamy się, iż niemal wszyscy rolnicy będą chcieli skorzystać. Nasz program dopłat do nawozów to likwidacja skutków kolejnego wzrostu cen. Sam program opiewa na 3,9 mld zł i został zatwierdzony przez Komisję Europejską na podstawie tymczasowych kryzysowych ram prawnych. Szacuje się, że ze wsparcia skorzysta ponad milion rolników.

Zachęcam każdego z Państwa, będących żywicielami naszych wsi, miast, aglomeracji do złożenia wniosku i ubiegania się o dofinansowanie do zakupu tak strategicznego materiału do pracy rolnika jakim są nawozy. Inflacja spowodowana pandemią COVID-19, a przedłużona i nasilona przez wojnę Rosji na Ukrainie daje dobitnie o sobie znać każdemu z nas. Dlatego nie jesteśmy bierni i proponujemy poszczególnym grupom społecznym konkretne wsparcie, które ma ulżyć odczuwalnym skutkom wzrostu cen.

Polska wieś żywi cały kraj. Bez rolników mieszkańcy niemal każdego miasta w Polsce szybko odczuliby ogromny deficyt na rynkach spożywczych, dlatego tak istotny jest szacunek dla tej niezwykle ciężkiej pracy wykonywanej w każdych warunkach atmosferycznych przez polskich rolników.

Szczegóły dotyczące dopłat znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/arimr/doplaty-do-nawozow–juz-mozna-skladac-wnioski-sprawdz-jakie-dokumenty-trzeba-dolaczyc