Przejmując stery Wrocławia, czyli o nowym rozdaniu w Prawu i Sprawiedliwości

Przejmując stery Wrocławia, czyli o nowym rozdaniu w Prawu i Sprawiedliwości

Szanowni Państwo,

Z dumą i ogromną satysfakcją przyjęłam funkcję pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w mieście Wrocław. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i kolejne zobowiązanie do dalszych działań na rzecz tego miasta. Wiele rzeczy we Wrocławiu udało się zrobić dzięki finansowemu wsparciu rządu i jego interwencji. Chcę w czasie swojego okresu pełnienia rzeczonej funkcji głośno o tym mówić i przypominać, że zarządzanie miastem tak wielkim i prężnie rozwijającym się jak Wrocław przy obecnym poziomie zadłużenia i jakości władz samorządowych nie mogłoby być realizowane z powodzeniem, gdyby nie wsparcie rządowe.

Oto kilka przykładów działań, które zostaną lub już teraz są realizowane ze środków rządowych:

  • Przebudowa ulic Bardzkiej oraz Buforowej i rozbudowa ul. Kajdasza polegająca na budowie trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno we Wrocławiu linia tramwajowa na Jagodno – dofinansowanie rządowe 65 mln zł,
  • rewitalizacja Wzgórza Partyzantów – dofinansowanie 26,7 mln zł,
  • przebudowę ul. Pomorskiej (na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu przy ul. Reymonta) – 88,8 mln zł,
  • budowę kładki pieszo-rowerowej, przez rzekę Ślęzę, w ciągu ul. Trawowej i Francuskiej – 4,7 mln zł.

Szanowni Państwo, głęboko wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się zrobić wiele dobrego na rzecz miasta Wrocławia oraz uświadamiania wyborców o sile wsparcia rządowego dla tego miejsca. Zdaję sobie jednocześnie sprawę jak wiele jeszcze pozostaje do zrobienia, lecz wobec nowo pełnionej funkcji stawiam przed sobą wysokie wymagania i już teraz zapowiadam, że niedługo będziemy się spotykać znacznie częściej, aby móc wspólnie porozmawiać o tym co nas cieszy i co nas smuci w zarządzaniu miastem.